Kapat

762 Fenerbahçe – Anadolu Efes Basketbol Tahminleri 5 Kasım

Fenerbahçe son Bayern Münih maçının da gösterdiği gibi yüksek tempoda oynayan ve uzunları ile dışarıdan skor bulan ekiplere karşı zorlanıyor. Üçü dışarıda olan 4 lig maçını da kazanan ekip Euroleague’de tek yenilgisini Anadolu Efes’ten yaşadı. Yeni tranfer edilen Erick Green henüz uyum döneminde. Kostas Sloukas, Jan Vesely, Nicolo Melli, Boby Dixon,Nikola Kalinic ekibin verimi yüksek isimleri.Ribaundlarda dikkati çeken bir düşüşleri var.Ancak ligin en çok sayı atan 2. Takımı,top paylaşımı en iyi 2. takımı ve en az sayı yiyen takımı konumundalar.

Anadolu Efes son Euroleague maçında formda EA Milano’ya son top ile kaybetti. Ligde ise skorer özellikleri dikkat çekiyor. Son lig maçında Sakarya BŞB’ye yenildiler. Top paylaşımları vasat. Savunmaları da vasat altında.

Anadolu Efes maç kadrosuna seçilen isimlerin ribaundlarda etkin olması maçın anahtarı olacağa benziyor. Son Euroleague maçında Moermann’ın bu özelliği ile kazandılar. Ayrıca tempoyu yükselten Beaubois’da o maçın etken isimlerindendi. Fenerbahçe için maçın kontrolünü almak ve istediği tempoda kalmak önemli olacak. Bu aşamada oyun kurucu katkısını alacağı isimlerin de rolü artıyor. Son Euroleauge maçında Sinan bu görevi başarıyla yerine getirdi. Fenerbahçe sahasında tempoyu yükseltmeden kazanacaktır düşüncesindeyim. Bu nedenle de alt en mantıklı seçim .